Dette huset, på hjørnet av Thor Dahls gate og daværende Skippergata, ble bygget og eid av smeden Sandberg. Her ser vi inngangssiden mot Skippergt. Den andre siden, prydet av veranda med vakkert smijernsrekkverk, lå ut mot en stor og velstelt hage. Huset ble revet på 1950-tallet og erstattet med BP-bensinstasjonen Øhrehjørnet.
Bilfirmaet Henry Øhre, som forhandlet bl.a. Volkswagen, hadde bilverksted, salgslokale og kontorer på mesteparten av naboarealet.
I vår tid (2017) dekker kjøpesenteret Hvaltorvet det samme tomteområdet.
Nevnte Skippergata har etter kommunesammenslutningen fra 1.1.2017 fått navnet Matrosgata. Den går langs nedsiden av Torget, krysser Hvaltorvet i en overbygning av glass og fortsetter over Museumsgata opp mot Bjerggata.
Fotograf var far til Arvid Carlson som besøkte Sandefjord for å vurdere en ledig stilling som apoteker.
Kilde: Carlson, Arvid
Foto: Carlson senior
År: 1953
Se artikkel: Skippergata 1
Kilde: lardex.net