Salem Sandefjord er en frikirke i Sandefjord, tilsluttet Pinsebevegelsen i Norge. Salem tilhører den verdensomspennende Pinsevekkelsen, som kom til Norge i desember 1906. Salem ble etablert og hadde sine første samlinger i 1929. Menigheten hadde 628 tilskuddstellende medlemmer i 2019[1]. Menigheten praktiserer dåp av troende, som er grunnlag for medlemskap.

 

Les mer
Se bilde av stedet idag

Hovedpastor i menigheten er Einar Nymoen (2020)[2].

 

Innhold

Virksomhet[

Menigheten er en flergenerasjons-menighet. Søndager er tradisjonell møtedag, men også resten av uken er det aktivitet. Lørdager har tradisjonelt vært ungdommens kveld, da samles 50 – 100 ungdommer.

Menigheten har egen lokalradiokafébarnehage og driver MBS - menighetsbibelskolen.

Misjon

Salem Sandefjord støtter den norske pinsbevegelsens misjonsarbeid i HviterusslandUkrainaGeorgia og Swaziland. Menigheten støtter også arbeidet til IBRA og K.A.B.A.. I 2006 var menighetens bidrag til misjon på litt over 250 000 kroner.[3]

Referanser

  1. ^ Regjeringen. «Tilskuddstellende medlemmer i norske trossamfunn 2019.» (PDF). Besøkt 7. januar 2020.
  2. ^ Salem Sandefjord. «Om oss». Besøkt 7. januar 2020.
  3. ^ Årbok 2007. Pinsebevegelsen i Norge.

Eksterne lenker

Kategorier